Lety do Splitu s AirExplore majú u slovenských cestovateľov veľký úspech


27. augusta 2020

Chorvátsko sa aj tento rok potvrdilo ako top letná dovolenková destinácia Slovákov, k čomu výrazne prispeli aj priame lety leteckej spoločnosti AirExplore v spolupráci s Pelikan.sk do chorvátskeho Splitu. Vďaka nim sa dlhá a úmorná cesta autom premenila na pohodlný hodinový zážitok. 

Klienti AirExplore ocenili najmä prvé letecké prepojenie medzi Bratislavou a Chorvátskom po ôsmich rokoch. Prvé lietadlo vypravila letecká spoločnosť do Splitu 19. júla, posledný let je naplánovaný na 6. septembra pre vracajúcich sa dovolenkárov.

Rýchlejšie, lacnejšie a s veľkou batožinou

Let do Splitu trvá len niečo vyše hodiny a za jednosmernú letenku pasažieri zaplatili 69 eur, za spiatočnú tým pádom 138 eur. Flexibilné letenky so zárukou zmeny dátumu bez doplatku boli k dispozícii za 99 eur jednosmerne. 

V cene mali navyše zahrnutú aj veľkú batožinu do 25 kilogramov, čo ocenila väčšina dovolenkárov. Sezónna linka lieta každú stredu a nedeľu.

Záujem o viac termínov i nové linky

Od našich cestovateľov sme od spustenia letov dostávali veľmi veľa pozitívnej spätnej väzby. Pochvaľovali si najmä hlavný benefit – menej času na ceste, viac času pri mori. 

Potešilo ich však i občerstvenie na palube, rovnako i čaj a káva a najmä príjemný personál. Spokojných cestujúcich bolo mnoho a z ich spätnej väzby vieme, že by boli radi aj za pridanie ďalších termínov a tiež nových liniek, čo, samozrejme, zvážime. Tu sme vybrali zopár z ich reakcií: 

,,Ďakujeme za pohodový let k rodine. Keby ste lietali celoročne, ste TOP!”

,,Super let, ďakujeme.”

,,Je super, že sa letí z Bratislavy, nemusíme sa presúvať do Viedne a hlavne nám nehrozia žiadne čakačky.”

,,Super let, nádhera byť za 1 hodinu pri mori. Ďakujem.”

,,Držím palce a dúfam v ďalšie pravidelné lety, aj keď táto linka bola asi veľkým risk, snáď sa čísla budú rýchlo zvyšovať.”

,,Let už plánujeme a tešíme sa. Vďaka.”

,,Lietadlo je podľa mňa bezpečnejšie, ako ísť autom a po ceste sa všeličoho dotýkať. Lietadlo je čisté, zabezpečené.”

,,Nebyť tohto letu, išli by sme autom. Takto je to oveľa rýchlejšie, pohodlnejšie a lacnejšie. Jeden let nás stál 69 eur, benzín by bol drahší.”

https://www.instagram.com/p/CDra9VxFKEx/

,,Práve som s Vašou spoločnosťou absolvoval let do Splitu. Veľmi príjemný zážitok, 1 hodina a 10 minút letu. Kávička, osvieženie, niečo sladké + veľká batožina v cene. Palec hore a len tak ďalej. Udržte si vysokú úroveň.”

,,Pre synčeka to bude prvý let v živote, ďakujeme AirExplore za tú úžasnú možnosť.”

“Zo začiatku som sa trochu bála lietať v tomto čase, bola som však milo prekvapená. Lietať z Bratislavy je ideálne, keďže je tam minimum ľudí a aj tí prejdú veľmi rýchlo. Počas letu sme sa cítili bezpečne, celá posádka mala na sebe rúška po celú dobu letu, dezinfekcia pri vstupe na palubu bola samozrejmosťou a boli sme tiež informovaní, že vzduch sa v lietadle vymení zhruba každé štyri minúty.”

,,Let bol úžasný, personál tiež. Ďakujeme veľmi pekne za tú perfektnú myšlienku začať lietať do Chorvátska.”

,,Ďakujeme veľmi pekne a tešíme sa s vami aj na budúci rok.”

,,Ďakujeme Vám, let bol bezproblémový, rýchly, Váš personál bol veľmi príjemný, ochotný, usmiaty, všetko prebehlo v úplnom poriadku. Let si veľmi radi zopakujeme. Prajem veľa spokojných klientov, akými sme i my. Lietajte i naďalej.”

,,Prileteli sme skôr, ako som stihla dopiť kávu na palube. Dovolenku v Chorvátsku som mala vždy spojenú s tým, že tam musím cestovať celý deň, len neveriacky som vystupovala po hodine z lietadla, že už sme tu. Dokonca pri letiskovom východe dovidíte až k moru, takže si morský vzduch užívate okamžite.”

Výhra pre svadobčanov

Mladomanželia Monika a Jožko si v Splite užili aj svadobnú cestu s letenkami i ubytovaním, ktorú získali od AirExplore v rámci súťaže s Fun Rádiom. Do Splitu ich tak odprevadil i moderátor Fun Rádia Sajfa spolu s kolegom Borisom. 

Monika s Jožkom si povedali svoje áno v piatok a v nedeľu už leteli k Jadranu. Ani nie o dve hodiny neskôr sa už kúpali v mori. Ako sa tešili z výhry od nás a ako vyzerala ich svadobná cesta v Splite si môžete pozrieť vo videu nižšie.