Avia Solutions Group získava poprednú ACMI a charterovú leteckú spoločnosť AirExplore


2. júna 2023

Spoločnosť Avia Solutions Group, najväčší svetový poskytovateľ ACMI služieb (Aircraft, Crew, Maintenance, Insurance), získala slovenskú ACMI a charterovú leteckú spoločnosť AirExplore. Akvizícia leteckej spoločnosti so sídlom a centrálou v Bratislave je ďalším krokom v plánoch skupiny Avia Solutions Group v celosvetovom podnikateľskom rozvoji. Spoločnosť AirExplore, pôsobiaca v danom odvetví už trinásť rokov, je poprednou leteckou […]

Spoločnosť Avia Solutions Group, najväčší svetový poskytovateľ ACMI služieb (Aircraft, Crew, Maintenance, Insurance), získala slovenskú ACMI a charterovú leteckú spoločnosť AirExplore. Akvizícia leteckej spoločnosti so sídlom a centrálou v Bratislave je ďalším krokom v plánoch skupiny Avia Solutions Group v celosvetovom podnikateľskom rozvoji.

Spoločnosť AirExplore, pôsobiaca v danom odvetví už trinásť rokov, je poprednou leteckou spoločnosťou v regióne a prevádzkuje 10 lietadiel typu Boeing 737-800: z toho osem osobných a dve nákladné lietadlá. Získanie tejto spoločnosti rozšíri leteckú základňu spoločnosti Avia Solutions Group, už teraz pozostávajúcu zo 180 lietadiel.

„Slovensko ponúka dynamické podnikateľské prostredie a slovenská licencia leteckého prevádzkovateľa predstavuje dôležitú výhodu poskytujúcu viaceré možnosti rozšírenia geografického dosahu, ako aj nové letecké spojenia“ uviedol Jonas Janukenas, generálny riaditeľ spoločnosti Avia Solutions Group.

„Vstup do poprednej skupiny leteckých služieb a najväčšieho svetového poskytovateľa ACMI prinesie našej leteckej spoločnosti nielen cenné know-how, ale aj nové obchodné príležitosti a posilní naše pozície na trhu. Očakávame zaujímavú etapu rastu a rozvoja našej leteckej spoločnosti,“ doplnil Martin Štulajter, generálny riaditeľ spoločnosti AirExplore.

Avia Solutions Group je materskou spoločnosťou aerolínií SmartLynx Airlines, Avion Express, Bluebird Nordic, KlasJet, Magma Aviation a ďalších, ktoré pôsobia na všetkých kontinentoch sveta. Skupina vlastní 9 leteckých spoločností v Európe a v priebehu júla 2023 plánuje otvoriť novú leteckú spoločnosť v Indonézii, čím rozšíri svoju súčasnú prítomnosť na viac ako 68 krajín sveta.